Евро 2024: Украйна - Белгия 0:0

Ники Николов: Очакванията ни за утрешния финал са за тежък мач

Шампионът и носител на Купата на България за 2022 година Хебър (Пазарджик) се класира по безапелационен начин на на финала на турнира Money+ Купа България 2023. Волейболистите на Камило Плачи победиха категорично вицешампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 във втория полуфинал, който се игра в зала „Васил Левски“ в Пазарджик пред 1800 зрители.

“Италиански” финал Хебър - Дея на Купа България 2023

Съперник на Хебър на финала ще бъде Дея Спорт (Бургас), който ще опита да спечели за първи път Купата на България. Бургазлиите надиграха Берое (Стара Загора) с 3:1 в първата полуфинална среща. Големият финал на Money+ Купа България 2023 ще се играе утре, 22 януари, от 19:00 часа в Пазарджик.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

“Няма лесни мачове независимо срещу какъв противник играеш. Мотивацията трябва винаги да е на 100%, защото когато си на върха, винаги има някой, който иска да те свали от там и то независимо на кое място е в класирането, така че ние нямаме право на грешка. Може би изглеждаше лесно отстрани, ние се постарахме наистина, но това е труд и то доста сериозен. Надявам се да се е харесало на публиката. Очакванията ни за утрешния финал са за тежък мач, при нас специално, защото знаем, че няма лесен финал. Отбори, които стигат до финалите, означава, че имат волейболни достойнства - от другата страна на мрежата има хора със силни характери, така че не може да очакваме лесен мач. Готвим се за битка, трябва да си направим тактиката, да ги разучим и си пожелавам ние да се поздравим с успеха. Нашата публика е прекрасна! Те ни дават такъв заряд! За един спортист това наистина е допинг. Не само в залата - и когато сме в града, когато ни срещнат, ни се радват, поздравяват. Чувството е прекрасно! Благодарим!”, призна опитният център на Хебър Николай Николов.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto