Айнтрахт победи убедително аутсайдера Шалке и се изкачи на втората позиция

Айнтрахт (Франкфурт) победи убедително с 3:0 последния в класирането Шалке 04 в мач от 16-ия кръг на подновената вече Бундеслига.

Йеспер Линдстрьом откри резултата за “франките” в 22-рата минута след чудесен индивидуален пробив отдясно.

Шалке пък пропусна добра възможност в началото на втората част, когато Шойчиро Козуки стреля с глава, но Кевин Трап се намеси добре.

В 84-тата минута резервата Рафаел Сантос Боре реши всичко в мача и направи 2:0, а голмайсторът Линдстрьом се отчете и с асистенция за гола. Крайното 3:0 оформи друга резерва - Аурелио Бута, който вкара в последната минута на редовното време.

По този начин Айнтрахт измести Фрайбург от втората позиция, като пък трети в класирането стана Унион (Берлин). И трите тима са с 30 точки, на 5 от лидера Байерн (Мюнхен). Шалке 04 продължава да е твърдо последен в класирането с едва 9 пункта.

Снимки: Imago