Майорка изтръгна минимална победа срещу Селта

Майорка постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на Селта от 18-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Хавиер Агире измъкнаха трите точки в доста оспорван двубой, в който и двата тима имаха своите шансове.

Единственото попадение в мача падна в 59-ата минута, когато Даниел Родригес получи в наказателното поле, освободи си пространство и с удар в долния десен ъгъл порази вратата за 1:0.

Селта можеше да изравни три минути по-късно, но попадение на гостите не бе зачетено заради нарушение в атака.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

След това опасен удар в 75-ата минута отправи и Карлес Перес, който затрудни Предраг Райкович, но вратарят със сетни сили спаси.

В края и нервите взеха връх и на няколко пъти играчи на двата тима влязоха в пререкания. Все пак Майорка удържа победата и с актив от 25 точки се изкачи до 10-ото място в класирането. Селта остава на 16-ото място със 17 точки.

Снимки: Imago