Берое на полуфинал срещу Дея на Money+ Купа България след невероятен обрат срещу Монтана от 4:10 в тайбрека

Берое 2016 (Стара Загора) се класира за полуфиналите в турнира Money + Купа България 2023 по волейбол за мъже, който се провежда в Пазарджик.

Старозагорци се наложиха драматично с 3:2 (14:25, 25:11, 25:21, 21:25, 15:12) срещу Монтана и на полуфиналите утре ще се изправят срещу Дея спорт от 16,00 часа.

Пазарджик е домакин на Money+ Купа България 2023 от днес до 22 януари.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Хебър Пазарджик е настоящият носител на Купата на България след като през януари 2022 година победи с 3:1 Нефтохимик.

Дея спорт е първият полуфиналст на Money+ Купа България 2023 след успех над ЦСКА

Заради здравословни проблеми за Монтана в този двубой не можеха да играят капитанът Радослав Попов и Любослав Симеонов.

Волейболистите на Монтана поведоха с 8:3 в началото на първата част. При 3:8 Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Момчетата на Даниел Пеев дръпнаха с 14:7. Монтана поведе с 18:11, а Мирослав Живков взе второ прекъсване за Берое в първата част. Теодор Тодоров атакува технично за 19:11. Волейболистите на Монтана дръпнаха с 11 точки при 22:11. Страхотен пайп на Денислав Бърдаров и 23:13. Волейболистите на Монтана спечелиха първата част с 25:14.

Волейболистите на Берое поведоха с 4:1 в началото на втората част. Възпитаниците на Мирослав Живков дръпнаха със 7:3, а това принуди Даниел Пеев да вземе прекъсване за Монтана. При 5:12 Даниел Пеев взе второто си прекъсване във втората част. Двоен блок на Спас Байрев и Венцислав Рагин спря атака на Илиян Преспов за 21:8. Нова блокада на Спас Байрев и Венцислав Рагин и 22:8. Грешен начален удар на Илиян Преспов даде успеха на Берое във втората част с убедителното 25:11.

Денислав Бърдаров атакува технично за 2:1. Двата отбора започнаха да играят изключително равностойно. Равенството се запази до 10:10. Мощен сервис на Спас Байрев даде шанс за отлична контраатака на Стефан Иванов - 12:10. волейболистите на Монтана изравниха при 12:12. Две поредни блокади на Берое спряха атаки на Илиян Преспов и Георги Елчинов и старозагорци поведоха с 18:16. възпитаниците на Даниел Пеев изравниха при 18:18. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Атака на Илиян Преспов отново бе спряна от тройна блокада на Берое - 18:19. Димитър Калчев се появи в игра за Монтана. Атака на Теодор Тодоров бе спряна с блокада и Берое поведе с 20:18. Старозагорци поведоха с 23:19, след като Мартин Кръстев си призна, че е докоснал мрежата и получи зелен картон. Венцислав Рагин изведе беройци до геймбол при 24:21. Ас на Спас Байрев донесе успеха на Берое в третата част 25:21.

Волейболистите на Монтана поведоха с 4:1 в началото на 4-ия гейм след отлична атака на разпределителя Филип Палгут. Мирослав Живков побърза да вземе прекъсване за Берое. Илиян Преспов атакува успешно от зона 2 за 6:3. Денислав Бърдаров атакува по блокадата за 7:3. Ас на Спас Байрев и Берое намали до 9:11. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Мощна атака на Спас Байрев и равенство при 11:11. Технична атака на Руси Желев изведе Берое напред при 16:15. Единична блокада на Теодор Тодоров и Монтана пак излезе напред при 17:16. Спас Байрев възстанови равенството при 18:18. Двоен блок спря атака на Спас Байрев 22:20. Следващата атака на Спас Байрев бе успешна за 21:22. Ново блокада донесе успеха на Монтана в 4-ия гейм с 25:21.

ЖВъзпитаниците на Даниел Пеев поведоха с 5:3 в началото на тайбрека. Димитър Калчев направи 6:4 с мощна атака от зона 4. При 7:4 в игра за Берое се появи Кирил Красневски. Блокада на Теодор Тодоров и 8:4 за Монтана преди двата отбора да сменят игралните полета. волейболистите на Монтана дръпнаха с 10:4. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. При 10:7 Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Блокада на Алексей Землянко намали резултата до 9:11. Мощна атака на Илиян Преспов по блокадата и 12:9 за Монтана. Нова блокада на Алексей Земянко срещу атака на Илиян Преспов и 12:12. Старозагорци стегнаха до мачбол при 14:12. Момчетата на Мирослав Живков спечелиха тайбрека с 15:12 и мача с 3:2 гейма

Спас Байрев реализира 25 точки в полза на победителите, докато Илиан Преспов се отличи с 22 точки Монтана Волей.