Дея спорт е първият полуфиналст на Money+ Купа България 2023 след успех над ЦСКА

Отборът на Дея спорт (Бургас) стана първия отбор, който се класира за полуфинали в турнира за Money + Купа България 2023.

Волейболистите на треньора Франческо Кадеду надиграха ЦСКА с 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:14) в първия 1/4-финал, който се игра в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

Така бургазлии продължават напред в надпреварата, като на полуфиналите ще срещнат победителят от двойката Монтана – Берое 2016 (Стара Загора).

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Италианският треньор на Дея Франческо Кадеду записа победен дебют в първия си официален мач с тима, след като пое бургазлии на полусезона.

Волейболистите на Дея спорт поведоха с 4:1 в началото на двубоя след атака на Николай Учиков. "Червените" успяха да обърнат развоя на гейма след успешна атака на Александър Симеонов - 6:5. Двоен блок спря атака на Димитър Димитров и Дея спорт поведе с 9:7. Успешна атака и ас на Тодор Вълчев дадоха аванс на Дея от 13:8. Преднината на бургазлии се покачи на 6 точки при 15:9. Блокаут на Димитър Димитров намали разликата до 12:15. Блокаут на Стефано Патриарка и Дея дръпна с 16:12. Стефано Патриарка спря с блокада атака на Димитър Димитров - 18:14. Блокаут на Димитър Димитров намали разликата на 3 точки при 16:19. Ас на Димитър Димитров - 17:19. Блокада на Иван Михал и Симеон Александров спря атака на Николай Учиков - 19:20. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Ас на Тодор Вълчев даде аванс от 3 точки за бургазлии 22:19. Методи Ананиев се появи в игра за ЦСКА. Тодор Вълчев изведе бургазлии до геймбол при 24:21. "Червените" намалиха до 23:24. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея спорт. Владимир Станков би сервис в аут и Дея спорт спечели първия гейм с 25:23.

Методи Ананиев остана в игра за ЦСКА в началото на втората част. "Червените" поведоха със 7:4 след две поредни грешки на Тодор Вълчев. Димитър Димитров атакува в аут и равенството бе възстановено при 10:10. Мощна атака на Николай Учиков изведе Дея напред при 14:13. Иван Михал атакува през центъра и изравни при 14:14. Бомбена атака на Димитър Димитров отново изведе ЦСКА напред 15:14. Блокаут на Методи Ананиев изведе "червените" напред с 18:17. Блокада спря атака на Николай Учиков - 19:17. нова успешна атака на Методи Ананиев от зона 3 и ЦСКа поведе с 20:18. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Единична блокада на Иван Михал срещу атака на Валентин Братоев и 22:19 за ЦСКА. Иван Михал атакува успешно в центъра и "червените" стигнаха до геймбол при 24:21. Франческо Кадеду взе второто си прекъсване в гейма за Дея. Успешна блокада на Методи Ананиев и Иван Михал донесе успеха на ЦСКА във втората част с 25:21.

"Червените" поведоха с малко в началото на третата част. Бургазлии изравниха при 5:5.  Блокаут на Валентин Братоев даде преднина на Дея от 7:5. Успешна блокада на бургазлии и Дея поведе с 8:5. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Аут на Димитър Димитров и Дея дръпна с 4 точки при 10:6. Технична атака на Валентин Братоев и 11:6 за бургазлии. Двоен блок спря атака на Николай Учиков - 8:11. Димитър Димитров атакува в аут - 8:12. Методи Ананиев атакува отлично от зона 4 по диагонала за 9:12. Две поредни отлични атаки на Димитър Димитров - 11:13. При 12:16 Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Ас  на Стефан Чавдаров и 17:13 за Дея. Делчо Раев замени Владимир Станков на поста разпределител в състава на ЦСКА. Блокада на Валентин Братоев и Стефано Патриарка спря атака на Димитър Димитров и Дея поведе с 6 точки при 20:14. Блокаут на Николай Учиков и бургазлии стегнаха до геймбол при 24:20. Пайп на Валентин Братоев и Дея спорт спечели третата част с 25:20.

Ас на Стефано Патриарка и Дея поведе с 5:4 в началото на четвъртата част. Пайп на Методи Ананиев изравни резултата при 6:6. Последваха 5 поредни точки за възпитаниците на Франческо Кадеду - 11:6. Мощна атака на Николай Учиков от зона 2 и 13:8. Тодор Вълчев атакува успешно от зона 4 за 17:10. Блокада на Георги Братоев срещу атака на Симеон Александров и 22:13 за Дея. Нова блокада на Георги Братоев и 23:13. Грешка на "червените" и Дея спорт спечели 4-ия гейм с 25:14 и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за победителите стана Валентин Братоев с 14 точки, а съотборникът му Николай Учиков добави още 12 точки.

За ЦСКА с 16 точки се отличи Димитър Димитров.