Реал Мадрид се подигра по оригинален начин с вратаря Пепе Рейна

Испанският шампион Реал Мадрид се подигра с ветерана Хосе Рейна, който в момента е част от Виляреал. В четвъртък вечер 40-годишният вратар се сдърпа с Винисиус Жуниор по време на двубоя между двата тима от Купата на краля в Испания, спечелен от мадридчани с 3:2. Пепе Рейна беше резерва, но при резултат 2:2 влезе в словесен конфликт с младия бразилец, заради което получи жълт картон.

Стражът си размени остри думи и с хора от щаба на Реал, а след последния сигнал влезе на терена и там се опита да продължи спора си с Винисиус.

Медийният отдел на “кралете” нанесе обаче своя удар онлайн чрез публикация в Туитър. В профила си столичани сподели снимка на автора на победния гол за Реал Дани Себайос с текст “Сервитьор! Един обрат, моля”.

За всички в Испания веднага стана ясно, че това е закачка с Пепе Рейна, който през 2008 и после през 2010 година нашумя с израза “Сервитьор” (Camarero - на испански). Тогава вратарят беше част от тима, който спечели европейската и после световната титла. При празненствата на отбора след прибирането вкъщи Рейна изпълни любимата на феновете песен “Camarero! Que?”.

Ненавистта между вратаря и Реал Мадрид се допълва от факта, че той е юноша на Барселона.