Четвъртфинал като за финал за Купата на Испания

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид се паднаха един срещу друг на четвъртфиналите в турнира за Купата на Испания. Победителят ще бъде определен само в една среща на “Сантиаго Бернабеу” през идната седмица. Барселона пък ще посрещне Реал Сосиедад на “Спотифай Камп Ноу”. Финалистът Валенсия ще е домакин на Атлетик Билбао, а Осасуна срещу Севиля е последната двойка.

Досега през сезона Реал и Атлетико вече се срещнаха веднъж, но на стадиона на “рохибланкос”. На 18 септември тимът на Карло Анчелоти се наложи с 2:1 след голове на Родриго и Валверде за “белите” през първата част и на Марио Ермосо в края за домакините.

Барса също триумфира в последния дуел със своя съперник в Купата на краля, след като на 21 август разби Сосиедад с 4:1 като гост в среща от Ла Лига.