Брюж изостава все повече в битката за титлата

Шампионът на Белгия Брюж няма победа в първенството в 6 поредни мача и вече е на цели 19 точки зад водача в класирането Генк. Снощи "синьо-черните" направиха 1:1 като гост на Сент Трюйден, като бяха на път да допуснат пълен обрат, но гол на Джани Бруно в 82-ата минута беше отменен заради засада.

Брюж имаше огромно надмощие в притежанието на топката, а и поведе рано с автогол на Волке Янсенс. Както и срещу Андерлехт преди няколко дни обаче, тимът не можа да затвори мача и беше наказан. В 77-ата минута Бруно изравни с 10-ото си попадение през сезона и попречи на Брюж да прекъсне негативната си серия.

Генк води с 9 точки пред втория Роял Юнион СЖ и с 13 пред третия Антверп. Отборите с българи - Вестерло, Льовен и Серкъл Брюж, са в средата на таблицата. В зоната на изпадащите са Зюлте Варегем, Остенде и Серен.