Кръгът в Белгия започна с драматично равенство

Стандард (Лиеж) и Сент Трюйден направиха драматично 1:1 в откриващия двубой от 19-ия кръг в белгийската Юпилер Про Лига. Домакините се спасиха от загуба с гол в добавеното време и запазиха преднината си от 3 точки пред един от преките си конкуренти за място в топ 8 на класирането.

Стандард доминираше до почивката, но пропусна няколко добри възможности да поведе. Това сториха гостите в 62-ата минута с гол на Даичи хаяши след подаване на Джани Бруно. Последва натиск на тима от Лиеж и изравнително попадение на Стипе Перица. Хърватинът беше точен в заключителните секунди и благодарение на неговия гол Стандард остана на 6-ото място преди останалите двубои от кръга.

Начело в Белгия е Генк с 46 точки, пред Роял Юнион СЖ с 39 и Антверп с 36. Шампионът Брюж е на 4-ата позиция с 34 точки, а пети е Гент с 31. Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите - Андерлехт, е едва на 11-о място.