Кризата в Андерлехт се задълбочава

Андерлехт е само на 5 точки над зоната на изпадащите в белгийското първенство, след като загуби у дома от Зюлте Варегем с 2:3 и има едва една победа от последните си 9 шампионатни мача. Гостите пристигнаха на "Лото Парк" като предпоследни в класирането, но това не им попречи да си тръгнат с победата и да задълбочат кризата в гранда от Брюксел, който е съперник на Лудогорец в Лигата на конференциите.

Няколко младоци започнаха като титуляри за домакините, но още в 11-ата минута Зюлте Варегем поведе с гол на Зиньо Гано. Андерлехт направи обрат до почивката с два точни изстрела на Бенито Раман, но Алюн Ндур направи резултата в 2:2 в 62-ата минута, а в 75-ата Алиу Фадера донесе трите точки на гостите.

Димитър Велковски не беше в групата на Серкъл Брюж за мача срещу Роял Юнион СЖ, завършил 1:1. Тибо Сомерс, откри за домакините в 68-ата минута, но Густав Нилсон в 75-ата спаси Роял Юнион СЖ от неочаквано поражение и го доближи на 9 точки от водача в таблицата Генк. Серкъл Брюж е 10-и с 27 точки.

На трета позиция е Антверп с 42 точки. При визитата на Остенде отборът на Марк ван Бомел показа завидна ефективност и се наложи с 3:0. Попаденията бяха дело на Арбнор Муя, Винсент Янсен и Бруни Нсимба. Ник Бецнер от домакините пък пропусна дузпа при 0:2 в 71-ата минута.

На дъното Кортрайк победи с 3:2 Серен и се изкачи на 14-ата позиция. Фелипе Авенати, Билел Месауди и Фаиз Селемани вкараха головете за домакините, които играха с човек повече от 54-ата минута заради червения картон на Мамду Мбоу. Серен е последен в подреждането с 15 точки.