Имобиле отново се контузи, но Лацио успя да се върне към победите

Отборът на Лацио записа успех с 2:0 като гост на Сасуоло в ранния мач от неделната програма на 18-ия кръг в Серия "А". Така римляните прекратиха серията си от три срещи без шампионатен успех. “Неровердите” обаче не са спечелили нито един от последните си седем двубоя в първенството, като шест от тях завършиха със загуби.

Мачът започна тревожно за “орлите”, тъй като още в 15-ата минута техният голмайстор Чиро Имобиле трябваше да бъде заменен поради травма в дясното бедро. Това е четвърта мускулна контузия за нападателя през този сезон. Въпреки това неговият отбор успя да поведе точно преди почивката, когато Матия Дзакани беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жереми Толян. Подобно на първата част, гостите вкараха и в добавеното време на второто полувреме. Тогава Фелипе Андерсон се пребори с Руан Нето за топката, а след това преодоля вратаря и оформи крайното 2:0 в полза на своя тим.

Така Лацио заема петата позиция в класирането с актив от 34 точки, а Сасуоло е на 16-ото място с 16 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages