Късна дузпа зарадва Фиорентина срещу затъналия Сасуоло

Отборът на Фиорентина записа много трудна победа с 2:1 при домакинството си на Сасуоло в първия мач от 17-ия кръг на Серия "А". Това е първи успех за “виолетовите” през тази година, а техният съперник не е спечелил нито един от последните си пет шампионатни мача, в които има четири загуби.

През първото полувреме гостите бяха по-опасният тим, но не успяха да вземат преднина. Така се стигна до 48-ата минута, когато Рикардо Сапонара се възползва от грешка на противниковия капитан Джан Марко Ферари и откри резултата в полза на домакините. Сасуоло обаче изравни още в 57-ата минута чрез Доменико Берарди, който беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на резервата Додо. Малко след това оттам поискаха втора дузпа за игра с ръка на Кристиан Куаме, но след дълго преглеждане с ВАР не последва такава. В крайна сметка в добавеното време “виолетовите” също получиха правото да изпълнят дузпа, след като съдията видя с помощта на ВАР игра с ръка на Руан Тресолди. Николас Гонсалес беше безпогрешен от бялата точка и донесе победата на своя тим.

Така Фиорентина се изкачи на деветото място в класирането с актив от 23 точки, докато Сасуоло остана на 16-ата позиция с 16 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages