Лацио пропиля аванс от два гола и преживя неприятно дежавю

Отборът на Лацио изпусна спечелен мач срещу Емполи на “Олимпико”, след като до 83-тата минута водеше с 2:0, но в крайна сметка допусна изравняване за крайното 2:2. Това беше среща от 17-ия кръг, като сега тимът рискува да загуби мястото си в топ 5. Ранен гол още във 2-рата минута и попадение на Матия Дзакани в 54-тата донесоха измамна сигурност на домакините, които постепенно намалиха темпото и доиграваха. В 83-тата Франческо Капуто намали при контраатака, а в продължението Разван Марин се разписа за 2:2.

Това е нов удар по състава на Маурицио Сари, защото той беше загубил предишните си два двубоя в елита.

Така сега се повтори случката от точно преди година, когато на 6 януари Лацио и Емполи направиха 3:3 в столицата, като тогава домакините изравниха в добавеното време

Мачът днес беше специален, защото една страна утре Лацио има рожден ден, а от друга това беше първи двубой след кончината на Синиша Михайлович. Сърбинът е със статут на легенда на “орлите”, където изкара шест сезона (1998-2004 г.), за което време спечели осем трофея, сред които и титлата.

Преди началото на срещата местните фенове изразиха своята признателност към Михайлович с бурни аплодисменти. Клубът беше наказан със затваряне на сектора “Курва Норд”, но пък това беше използвано за опъването там на огромен транспарант с лика на Синиша с екип на Лацио. С минута мълчание бяха почетени и другите двама бивши играчи от Серия “А”, които си отидоха наскоро - Джанлука Виали и Ернесто Кастано (играл за Ювентус 1958-1970 г.)

В самия двубой Лацио имаше шанс да излезе напред в резултата още в 79-ата секунда, когато центриране на Луис Алберто от корнер беше продължено от Фелипе Андерсон. След това топката се отби в главата на нападателя на Емполи Капуто и влетя в мрежата. В началото това беше записано като автогол, но после за голмайстор беше посочен Андерсон.

Дзакани удвои в 54-тата от “тънка” ситуация за засада, каквато обаче ВАР не отчете.

Емполи можеше да се върне в мача пет минути след втория гол, но удар на Капуто с глава мина над гредата.

В 63-тата пък страничният стълб на вратата на гостите лиши Лацио от трето попадение след далечен удар на Сергей Милинкович-Савич.

Така срещата отиваше към своя край, когато в 83-тата Капуто се реваншира с гол след контраатака.

После “бианкочелестите” не издържаха и в продължението Марин прониза Иван Проведел с далечен изстрел за крайното 2:2.