Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Дейли Блинд дебютира за Байерн в голово шоу

Байерн (Мюнхен) и РБ Залцбург направиха зрелищно 4:4 в контрола, играна на базата на баварците. Първи минути с екипа на германския гранд, макар и в неофициален двубой, записа Дейли Блинд. Привлеченият наскоро защитник се появи като резерва в 63-ата минута.

Проверката заради различни проблеми пропуснаха Матайс де Лихт, Ерик Максим Чупо-Мотинг и Леон Горетцка. Повечето от здравите титуляри започнаха от първата минута, а след почивката целият състав беше заменен, с изключение на Йошуа Кимих

Льорой Сане откри за Байерн след пас на Райън Гравенберх, но много бързо Секу Койта изравни. Второто полувреме беше по-интересно и съперниците си размениха по още три гола. Карим Конате и Ноа Окафор осигуриха преднина на РБ Залцбург, след което Байерн заби три безответни попадения, дело на Арийон Ибрахимович (69’), Кингсли Коман (71’) и Матис Тел (88’). Отново Окафор беше точен за гостите от Австрия в 89-ата минута и оформи крйаното 4:4.

Срещата се игра само 24 часа след завръщането на Байерн от лагера в Доха. Отборът на Юлиан Нагелсман няма предвидени други приятелски мачове, а на 20 януари гостува на РБ Лайпциг при подновяването на сезона в Бундеслигата.

Снимки: Gettyimages