Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Спряганият за Байерн Зомер игра при изразителна победа на Борусия (Мьонхенгладбах) в контрола

Вратарят Ян Зомер, който се спряга за трансфер в Байерн (Мюнхен), игра 45 минути за отбора си Борусия (Мьонхенгладбах) в приятелска среща с Арминия (Билефелд).

Тимът на швейцарския страж записа убедителна победа с 4:0,  като Натан Н'гуму (29') откри през първото полувреме, а разликата набъбна в края на срещата чрез попадения на Маркъс Тюрам (76'), Ханес Волф (80') и Куадио Коне (87').

Продължават спекулациите за бъдещето на Ян Зомер, като според “Билд” шефовете на Мьонхенгладбах са го уверили, че ще се върнат на масата на преговори с Байерн веднага щом намерят негов заместник. Поради тази причина Зомер запазва мълчание и не прави публични изявления.

Смята се, че Байерн ще трябва да плати сумата, която е необходима на Гладбах за намиране на качествен заместник на Зомер. Първоначално Борусия искаше между 8 и 10 млн. евро, а “баварците” предложиха едва 4. От Байерн желаят вратарският проблем да бъде решен колкото се може по-скоро и да не се чака до края на трансферния прозорец.