Аталанта се спаси срещу Специя с късни голове

Отборите на Специя и Аталанта завършиха наравно 2:2 на „Алберто Пико“ в зрелищен двубой от 16-ия кръг на Серия "А". Българският национал Петко Христов остана на пейката на „орлетата“ през целия мач.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в 8-ата минута. Тогава Емануел Джеси се разписа отблизо след асистенция на Мбала Нзола. Десет минути по-късно обаче Специя извърши принудителна смяна, при която вратарят Йерон Зут напусна терена след сблъсък с Дуван Сапата и така 20-годишният Петар Зовко дебютира за тима. Малко след това нападателят също беше заменен вследствие на сблъсъка. В 31-вата минута Мехди Бурабия изведе Нзола сам срещу вратаря, като нападателят прокара топката между краката на Марко Спортиело за 2:0.

В 60-ата минута Итън Ампаду беше точен с воле за третия гол на „орлетата“, но в крайна сметка той беше отменен от ВАР заради засада отпреди това. Бергамаските се възползваха от това и потърсиха начин да избегнат загубата. Така в 77-ата минута резервата Расмус Хойлунд успя да намали изоставането с удар по земя. Макар и времето да изтичаше, гостите продължиха да търсят изравнително попадение и то дойде във втората минута на добавеното време, когато влезлият от пейката Марио Пашалич отклони центриране на Тюн Купмейнерс и донесе точката на своя тим.

Така Аталанта се спаси от първа загуба от този съперник в италианския елит, където се намира на шестата позиция в класирането с 28 пункта, а Специя остана на 17-ото място точно над зоната на изпадащите с 14 точки.

Снимки: Gettyimages