Кадис изненада Валенсия на "Местайя"

Валенсия допусна втора поредна загуба в Ла Лига. "Прилепите" отстъпиха с 0:1 у дома на Кадис и остават в средата на класирането, но все повече се отдалечават от местата, даващи право на участие в евротурнирите. Рубен Алкарас беше точен в 9-ата минута и донесе успеха на Кадис. Тимът на Серхио Гонсалес събра 15 точки и напусна зоната на изпадащите, където се намират Еспаньол, Севиля и Елче.

Доста от титулярите на Валенсия получиха почивка в мача за Купата на краля срещу Ла Нусия (3:0), но днес се завърнаха в състава. Кадис обаче започна по-силно на "Местайя" и поведе рано след хубав пробив на Рубен Сабрино и безпощаден удар на неговия съименник Алкарас, който не се беше разписвал в първенството от началото на сезона.

До почивката Валенсия действаше прекалено еднообразно в предни позиции и до Единсон Кавани не достигаха удобни топки. В началото на второто полувреме съдията Пабло Гонсалес подмина претенции за дузпа на домакините. Джъстин Клуйверт замени виновника за гола Илаиш Мориба, а в игра се появи и Андре Алмейда. Двамата внесоха повече острота в атаките на "лос че", но Кадис не допускаше да се стигне до чисти положения пред вратата на Конан Ледесма.

В 68-ата минута аржентинския страж изби опасен далечен удар на Хосе Гая. Това обаче беше една от много малкото възможности за Валенсия. До края домакините предимно изсипваха топката в наказателното поле, което само улесни задачата на Кадис да удържи минималната си преднина.