Кадис измъкна равен от Алмерия

Отборът на Кадис се стигна до важно равенство (1:1) при домакинството си на Алмерия в мач от 15-ия кръг на Ла Лига и спечели важна точка в битката си за оцеляване. За гостите точен бе Гонсало Малеро (40'), а попадението за домакините отбеляза Лукас Перес (83'). Срещата бе първия официален мач и за двата тима след подновяването на шампионата, който прекъсна в срядата на ноември заради Мондиал 2022.

С равенството Кадис продължава да е предпоследен и в “опасната зона”, но вече е с 12 точки, колкото има и първият над чертата - Еспаньол. Алмерия пък е на 13-о място с актив от 17 точки.

Кадис стартира срещата с надежда при евентуален успех да се измъкне от зоната на изпадащите. Нещата вървяха по план за домакините, стояха равностойно срещу своя съперник и създаваха положения, но в 40-ата минута се пропукаха отбрана и допуснаха попадение. Гонсало Мелеро от Алмерия засече подаване в наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл.

Втората част започна в темпото на първото полувреме и двата отбора продължиха да играят открит футбол. Активната игра на домакините се отплати, когато в 83-ата минута домакините изравниха резултата чрез Лукас Перес, който добута топката във вратата след пресечено центриране от Сърджан Бабич. До края на мача и двата отбора не успяха да отбележат нов гол и завъшиха срещата при равен резултат.

Снимки: Imago