Валенсия и Виляреал с убедителни победи за Купата на краля, Еспаньол елиминира Селта

Валенсия се класира за осминафиналите в турнира за Купата на краля след лесна победа с 3:0 срещу третодивизионния Ла Нусия. Джъстин Клуйверт, Илайш Мориба и Уго Дуро отбелязаха попаденията за тима на Дженаро Гатузо.

Италианецът очаквано даде почивка на най-добрите си футболисти, но техните заместници се справиха със задачата да осигурят на "прилепите" място в следващия кръг. Клуйверт откри още в 3-ата минута след пас на Дженк Йозкаджар, а в 31-ата минута Мориба удвои аванса на гостите. Уго Дуро сложи точка на спора в 72-ата минута след подаване на Клуйверт.

Напред продължава и Виляреал. "Жълтата подводница" изненадващо губеше с 0:1 на почивката при гостуването си на Картахена, но в крайна сметка записа разгромна победа с 5:1. Пабло Васкес Перес даде надежди на домакините с гол в 39-ата минута, но през втората част разликата в класите си каза думата. Алекс Баена и Арно Данжума обърнаха резултата в полза на Виляреал до 56-ата минута, а малко след това Хосе Луис Моралес пропусна дузпа, но беше точен при добавката. Другите попадения за отбора на Кике Сетиен отбелязаха Самуел Чуквуезе и Етиен Капу.

Най-интересен беше сблъсъкът между Еспаньол и Селта. След като преди няколко дни препънаха градския си съперник Барселона в Ла Лига, сега "папагалчетата" зарадваха феновете си с успех в турнира за националната купа. Отборът на Диего Мартинес се наложи с 3:1 след продължения. В редовното време Гонсало Пасиенсия изведе Селта напред в 15-ата минута, а в 53-ата Хавиер Пуадо изравни. В продълженията точни за Еспаньол бяха Сержи Дардер и Нико Меламед. Вратарят на гостите от Виго Аугустин Маркесин пък получи червен картон в 112-ата минута.