Световен шампион сложи начало на празненствата във Виляреал

С победен гол на аржентинеца Хуан Фойт в 88-ата минута Виляреал пребори Валенсия с 2:1 като домакин в среща от 15-ия кръг на испанското първенство. Защитникът, който преди дни триумфира със световната титла в Катар, беше точен с глава след центриране от корнер. Тази победа доближи “жълтата подводница” на точка от място в топ 6.

Преди това Единсон Кавани (21’) изведе състава на Дженаро Гатузо напред, но секунди преди почивката Самуел Чуквуезе изравни.

Мачът на “Естадио де ла Серамика” се превърна в един от най-атрактивните от кръга. Особено през първото полувреме и двата отбора създадоха куп положения и двете попадения бяха най-малкото, с което зрителите се задоволиха.

Изключително се представи вратарят на Валенсия Гиорги Мамардашвили, който спаси множество положения. В края обаче той се сблъска със своя съотборник Муктар Диакаби и така не успя да спре Фойт, който донесе успеха на Виляреал.