Форест с важен успех над Саутхамптън

Изпадналият в дълбока криза тим на Саутхамптън отстъпи с 0:1 при домакинството си на възродения напоследък Нотингам Форест в среща от 19-ия кръг на Премиър лийг. Единственият гол в мача беше дело на Тайуо Ауоний (27').

С победата Нотингам се измъкна от зоната на изпадащите и вече на 15-о място в класирането със 17 точки. Саутхемптън пък е на дъното с актив от 12 точки.

“Светците” започнаха мача активно и установиха контрол върху топката, но не отправиха застрашителни удари. За сметка на това Форест беше по-концентиран и погледна смело към вратата на съперника. Така се стигна до 27-ата минута, когато след страхотна контраатака Бренан Джонсън подаде към Тайуо Ауоний, който засече и откри резултата за гостите от Нотингам. След гола Форест се затвори и се оттегли на почивката с гол преднина.

През второто полувреме Саухамптън овладя конторла над топката още по-осезаемо, но продължи да е изключително безидеен в атака. Футболистите на Форест пък все още бяха затворени достатъчно добре и направиха няколко опасни контраатаки, които можеха да завършат с гол във вратата на “светците”. До попадение обаче не се стигна в нито една от двете врати и Нотингам завоюва скъпоценна победа.

Снимки: Imago