Фулъм постигна трудна победа, но остави Саутхамптън на дъното

Фулъм постигна трудна победа с 2:1: в домакинството си на Саутхамптън в последния мач на двата тима, който бе част от 18-ия кръг на Премиър лийг. Домакините откриха резултата в 32-ата минута с автогол на Джеймс Уорд-Праус, който в 56-ата минута изравни резултата в полза на гостите, а Жоао Палиня донесе победата на лондончани в 88-ата минута.

Играчите на “котиджърс” откриха резултата в 32-ата минута, когато заучено изпълнение на корнер намери Андреас Перейра на границата на наказателното поле, а той с много силен удар намери тялото на бранител на “светците”, след което топката влетя в мрежата за 1:0.

“Светците” стигнаха до изравнително попадение в 56-ата минута, когато капитанът на тима Джеймс Уорд-Праус намери мрежата на Бернд Лено след удар от фал от повече от 25 метра за 1:1. Само минута след това Саутхамптън можеше да стигне до второ попадение, но Самуел Едози бе затворен добре от опитния германски страж.

Фулъм все пак стигна до победно попадение няколко минути преди края, когато след корнер топката бе отклонена първо на близката греда от Кени Тете, след което на далечната греда връхлитащият Жоао Палиня с глава се разписа за 2:1.

Футболистите на Марко Силва получиха и дузпа в добавеното време за нарушение срещу появилия се като резерва Даниел Джеймс, но изстрелът на Александър Митрович от бялата точка бе спасен в вещина от Гавин Базуну.

С тази победа Фулъм се изкачи до 7-ото място в класирането с 25 точки, а Саутхамптън е на дъното в Премиър лийг с едва 12 точки.

Снимки: Imago