Магическо изпълнение спести на Реал Мадрид голям срам

Реал Мадрид се промъкна на осминафиналите в турнира за Купата на краля след много слаб мач срещу четвъртодивизионния Касереньо. Звездният състав на "белите" беше надигран в голяма част от двубоя, но все пак стигна до минимален успех с 1:0 след красив гол на Родриго в 69-ата минута.

Домакините изненадаха със смелия си подход от самото начало и създадоха доста проблеми на защитата пред Андрий Лунин, но не им достигна класа в предни позиции, за да сътворят една от най-големите сензации в историята на надпреварата.

Съперникът на "лос бланкос" стигна до тази фаза, след като елиминира последователно Кордоба и елитния Жирона. Победата с 2:1 над каталунския тим на 22 декември беше последният мач на "зелено-белите", а Реал приключи годината с успех с 2:0 като гост на Валядолид в Ла Лига.

Купата на краля не е основният приоритет на испанския гранд през сезона, но Карло Анчелоти беше категоричен, че отборът му няма да допусне подценяване. Реал е третият най-успешен клуб в историята на турнира, но го е печелил само два пъти от 1993 година насам.

Анчелоти даде почивка на Карим Бензема, Винисиус Жуниор, Лука Модрич, Тони Кроос и Тибо Куртоа, които не попаднаха в групата за мача. Шанс от първата минута получи Еден Азар, а другите двама в предни позиции за "лос бланкос" бяха Марко Асенсио и Родриго. На вратата бе Андрий Лунин, в защита започнаха Лукас Васкес, Едер Милитао, Начо Фернандес и Алваро Одриосола, който се появи в официален мач за първи път през сезона. Халфовата линия на Реал беше съставена от Едуардо Камавинга, Орелиан Чуамени и Дани Себайос

Пред около 7000 зрители, изпълнили трибуните на "Естадио Принсипе Фелипе", домакините започнаха много агресивно и в първите десетина минути на два пъти затрудниха защитата на Реал, като при едната от ситуациите Лунин трябваше да избива в корнер. Мадридчани опитаха да наложат контрол в средата на терена, а в 13-ата минута Лукас Васкес прати топката в мрежата, но преди това Асенсио беше в засада и съдията отмени гола.

До средата на полувремето футболистите на Касереньо по нищо не отстъпваха на съперника и често излизаха победители в единоборствата. Стигна се и до няколко центрирания, които обаче не създадоха проблеми за отбраната на Реал. В 27-ата минута Чуамени извърши грубо нарушение в центъра и получи жълт картон под одобрителните възгласи на публиката.

Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но повторенията ясно показаха, че Себайос не е докоснал топката с ръка. След 30-ата минута поредица от атаките на Касереньо завършиха с удари и Лунин трябваше да се намесва решително. При една от редките добри комбинации на Реал Асенсио и Родриго създадоха напрежение в наказателното поле, но топката беше изчистена.

Анчелоти предприе две смени още на почивката, като извади Чуамени и пусна вместо него Федерико Валверде, а Антонио Рюдигер замени Едер Милитао. Играчите на италианския специалист обаче продължиха с крайно неубедителното си представяне и действията се водеха основно пред тяхната врата.

Времето напредваше, а домакините все така бяха по-добрият отбор и в няколко ситуации малко не им достигна, за да открият резултата. Анчелоти се умори от поредното разочароващо представяне на Азар и го смени с 18-годишния талант Алваро Родригер. Преди това пък Хесус Вайехо се появи вместо Одриосола.

В 69-ата минута Родриго се промъкна между двама защитници на Касереньо и с прецизен удар в далечния ъгъл откри резултата. Това беше първи гол от два месеца за бразилското крило. След попадението домакините се изнервиха и набързо си изкараха два жълти картона. Те вече нямаха и физически сили, за да се противопоставят на гранда от Мадрид, който сега ще насочи цялото си внимание към предстоящото тежко гостуване на Виляреал в събота.