Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Атлетико Мадрид трудно преодоля аматьори за Купата на Краля

Атлетико Мадрид трябваше доста да се потруди, за да отстрани четвъртодивизионния Арентейро в сблъсъка между двата тима от 2-рия къг на Купата на Краля. "Дюшекчиите" се нуждаеха от обрат, за да спечелят с 3:1 и да продължат напред.

Домакините първи откриха резултата в края на първото полувреме. В 42-рата минута Маркиньос се разписа за 1:0.

Атлетико обаче бързо изравни. В 45-ата минута мадридчани получиха дузпа и Яник Ферейра КАраско отбеляза от бялата точка за 1:1.

В 59-ата минута гостите получиха втора дузпа, но Алваро Мората пропусна от бялата точка. Все пак "дюшекчиите" успяха да измъкнат победата в последния четвърт час с попадения на Пабло Бариос в 76-ата и Караско в 91-вата минута.

В останалите мачове от този етап, които се изиграха днес, имаше и някои изненади. Касерейро отстрани Жирона след успех с 2:1, Линарес взе скалпа на Сантандер, побеждавайки го с 1:0, а Химнастик надви Малага с 2:1 и също продължава напред. Селта обаче не срещна затруднения в гостуването си на Херника и спечели с 3:0.