Третодивизионен тим шокира Елче

Отборът на Сеута, който се намира на последно място в третото ниво на испанския футбол, поднесе голямата изненада в днешните мачове от 1/16-финалите за Купата на краля и елиминира елитния Елче. Домакините спечелиха с 1:0 и за първи път в 66-годишната си история ще играят на осминафиналите в турнира.

Предвид факта, че има само 4 точки от началото на сезона и се бори за оцеляването си в Ла Лига, Елче излезе с доста резервни футболисти. До почивката гостите получиха 4 жълти картона, а секунди преди нея Родри реализира от дузпа гола, който се оказа победен за Сеута. През второто полувреме Есекиел Понсе от Елче беше изгонен и това още повече улесни домакините.

Двубоят между Леванте и Хетафе се разви много драматично, но в крайна сметка отборът от Валенсия измъкна победа с 3:2. Мунир Ел Хадади на два пъти извеждаше Хетафе напред, но Леванте успяваше да отговори с попадения на Серхио Постиго и Алекс Муньос. В първата минута от добавеното време Уесли вкара гола на победата за домакините. Те завършиха мача с човек по-малко, след като ветеранът Висенте Ибора получи червен картон в последните секунди.

От турнира отпадна и още един отбор от Ла Лига - Райо Валекано. "Пчеличките" загубиха с 0:2 гостуването си на втородивизионния Спортинг Хихон. И двата гола за домакините бяха дело на Урош Милованович. 22-годишният сърбин откри резултата в 57-ата минута, а в 88-ата реши всичко в полза на тима от "Ел Молинон".