Четвърта поредна победа за Марсилия

Марсилия се наложи с 2:1 при гостуването си на Монпелие и се утвърди еднолично на третото място в Лига 1, с аванс от 3 точки пред Монако. Това беше четвърта поредна победа за тима на Игор Тудор, който преди Нова година разгроми с 6:1 Тулуза.

Преди почивката почти нямаше чисти положения пред двете врати. Това обаче се промени в началото на второто полувреме и в 47-ата минута ОМ поведе с гол на Нуно Тавареш. Португалецът овалдя топката след спасяване на Йонас Омлин, прехвърли я на по-слабия си десен крак и с мощен шут под гредата откри резултата.

В 61-ата Дженгиз Юндер центрира от корнер, а Шансел Мбемба бе заел най-добра позиция в наказателното поле и притисна Максим Естев, който си вкара автогол. Интригата се върна малко преди края, когато Тавареш беше изгонен за грубо нарушение срещу Арно Суке. При излизането си от терена левият бек подразни феновете на Монпелие с жестове.

В последната минута на редовното време стражът на Марсилия Пау Лопес направи дузпа, от която Тежи Савание вкара почетното попадение за Монпелие. Домакините останаха на 14-о място в класирането със 17 точки.

Снимки: Imago