Монпелие надви Лориен като гост

Отборът на Монпелие се наложи над Лориен с 2:0 при гостуването си в 16-ия кръг на френската Лига 1. И двата гола за гостите бяха вкарани преди почивката.

Oще в 3-та минута Тежи Савание откри резултата за Монпелие с добро изпълнение на пряк свободен удар. В 22-рата минута Улай Уахи направи 2:0 за гостите, след като бе най-съобразителен в наказателното поле при добавка и вкара топката във вратата с глава.

В 55-ата минута Ензо Льо Фе от Лориен имаше шанс да намали изоставането на тима си, но вратарят на Монпелие Йонас Омлин спаси. Малко по-късно Терем Мофи от домакините стреля с глава в напречната греда.

Със спечелените 3 точки Монпелие се изкачи до 11-о място в класирането на Лига 1 преди изиграването на останалите мачове, докато Лориен запази седмата си позиция.