Марсилия помете Тулуза и се завърна в топ 3

Почивката заради Световното първенство явно се е отразила позитивно на отбора на Марсилия. Играчите на Игор Тудор подновиха сезона по блестящ начин, записвайки разгромна победа с 6:1 над Тулуза на своя "Велодром".

Тон за головото шоу даде Валентин Ронже в 13-тата минута, а в 41-вата Расмус Николайсен си отбеляза автогол за 2:0.

Наказателното акция на домакините продължи и през втората част. В 51-вата минута Сеад Колашинац направи резултата класически, а в 62-рата Димитри Пайе отбеляза четвърти гол.

Гостите върнаха едно попадение в 66-ата минута чрез Бранко ван ден Боомен, но в края получиха още два гола във вратата си, дело на Дженгиз Юндер от дузпа в 79-ата и Нуно Тавареш в 82-рата минута.

С тази победа Марсилия излезе на 3-тото място в класирането с актив от 33 точки. Тулуза остава на 13-тото място с 16 точки.

В другия късен мач за деня Ница и Ланс не се победиха, като мачът помежду им завърши при резултат 0:0.

Снимки: Imago