Порто громи с хеттрик на Тареми

Порто постигна очаквана победа в 14-ия кръг на португалската Примейра лига. "Драконите" разгромиха с 5:1 Арука и се доближиха на 5 точки от водача Бенфика, но са изиграли един мач повече. С най-голям принос за убедителния успех беше Мехди Тареми, който реализира хеттрик.

Порто поведе с гол на Отавио още в 1-ата минута. В 18-ата Тареми удвои, а отново той беше точен за 3:0 в 34-ата минута. Малко след почивката иранският национал оформи хеттрика си, а в 70-ата минута Жером Опоку от гостите си вкара автогол. Четвърт час преди края Бруно Маркеш върна едно попадение.

В друг мач от кръга новакът Каса Пия измъкна драматична победа при визитата си на Портимонензе - 2:1. Решаващият гол бе дело на Карнеджи Антоан в последните секунди.

Днес има 3 двубоя, като Спортинг (Лисабон) ще е домакин на Пасош Ферейра, а утре е дербито между Брага и Бенфика