Янко Янков: Черноморец показа по-голямо желание да спечели мача

Шумен загуби у дома от Черноморец със 79:94 (25:17, 20:27, 20:23, 14:27) в мач от 12-ия кръг на НБЛ. След края на мача старши-треньорът на шуменци Янко Янков бе разочарован от поражението и коментира, че слабата защита през второто полувреме е коствала победата на отбора му.

"Слаба защита през второто полувреме ни коства победата. Отново изоставаме в борбата. Борбата и защитата са 90 процента желание. През второто полувреме отборът на Бургас показа по-голямо желание от нас да спечели мача и заслужено го спечели. Петнадесет борби повече от нас. Не знам на какво се дължи това нещо, но определено ще трябва да се търсят някакви промени. Не може пред нашата публика, в нашата зала да изглеждаме по този начин. Отделен въпрос е, че трябва да сме благодарни за това, че можем да провеждаме мачовете си в това супер съоръжение. Единственото, от което съм доволен днес е подкрепата на публиката. Въпреки този негативен резултат за нас и негативна серия от загуби, които се натрупаха, хората са тук в залата и дават подкрепа на момчетата и на отбора, за което им благодаря. Желая весели празници на всички."

Черноморец не се даде на Шумен

"Шест минути бяхме без отбелязан кош, с натрупани грешки. Докато ние правим грешки, те вкарват и натрупаха 15 точки, коментира Георги Кендеров. - Черноморец имат по-опитни играчи, задържаха топката. Ние прибързахме в много ситуации, това повлия на резултата и затова се развиха нещата така. Не знам на какво се дължи, ще анализираме. Надявам се да го оправим. Натрупва се лично при мен едно напрежение след тези загуби. Трябва да го изчистя и се надявам да вървим в правилната посока. Да, играя добре, но всичко това е благодарение на моите съотборници и доверието, което ми гласуват треньорите. Надявам се занапред да продължавам да подобрявам играта си."