Черноморец не се даде на Шумен

Черноморец победи с 94:79 (17:25, 27:20, 23:20, 27:14) Шумен като гост в мач от 12-ия кръг на НБЛ. Успехът е пети за "акулите", които имат и шест поражения в сметката си, а Шумен е с баланс 2-9.

Иначе мачът започна добре за домакините, които за 10 минути игра успяха да дръпнат с 8 точки пред съперника. Въпреки, че загубиха втората част, те продължиха да водят с 1 точка на почивката. След нея двата отбора продължиха надлъгването и преди последната четвърт разликата в резултата вече беше 2 точки в полза на гостите от Бургас. Баскетболистите на Васил Евтимов не загубиха ритъма си и през заключителната четвърт, в която тотално доминираха на терена и си осигуриха успеха в Шумен.