Нефтохимик с 5-а поредна победа в Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна 5-а поредна и общо 6-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Възпитаниците на Атанас Петров надиграха категорично у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) в мач от предпоследния 10-и кръг от първия полусезон на първенството, игран тази вечер в зала "Младост".

Така бургазлии са на 6-о място във временното класиране с 6 победи, 4 загуби и 19 точки. Добруджа пък продължава да е на последната позиция без победа до момента и само 3 спечелени точки. В последния 11-и кръг от полусезона Нефтохимик гостува на Черно море (Варна), докато добричлии са домакини на Марек Юнион Ивкони (Дупница). И двете срещи са в събота (17 декември) съответно от 17,30 и 18,00 часа.

Първата част на срещата стартира с преднина за гостите от Добруджа от 3:1, след което момчетата на Атанас Петров набраха инерция и обърнаха. Впоследствие на няколко пъти добричлии се доближиха в резултата, но не направиха нищо повече - 25:21 за Нефтохимик. Във втория гейм играчите на Данаил Милушев тръгнаха силно и поведоха с 5:1 и 7:2. Разликата се запази до 21:17, когато домакините Нефтохимик стопиха разликата след серия на Аксел Трухчев и атака на Георги Петров. Играта продължи точка за точка, но в крайна сметка бургазлии спечелиха гейма с минималното 25:23. В третия гейм Добруджа водеше до 16:14, след което Нефтохимик направи обрат, за да спечели мача след 25:20 и 3:0.

Над всички за Нефтохимик бе Аксел Трухчев със страхотните 22 точки (2 блока, 2 аса, 64% успеваемост в атака и 38% позитивно посрещане - +15) за победата. Георги Петров добави още 15 точки (3 блока, 52% успеваемост в атака и 26% позитивно посрещане - +7) за успеха.

Въпреки това, за MVP на мача бе обявен влезлият като резерва Калоян Балабанов, който реализира 11 точки (1 блок, 3 аса, 54% успеваемост в атака и 40% позитивно посрещане - +8) за победата.

За гостите от Добруджа Златко Кьосев (1 блок, 2 аса, 40% успеваемост в атака и 25% позитивно посрещане - +8) и Жулиен Георгиев (45% успеваемост в атака - +4) реализираха по 13 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)

НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев, Матей Михайлович, Георги Петров 15, Аксел Трухчев 22, Душан Лопар 6, Красимир Георгиев 3 - Ивайло Лалов-либеро (Калоян Балабанов 11, Тодор Димитров, Петър Бъчваров, Симеон Добрев-либеро)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ

ДОБРУДЖА 07: Стефан Георгиев 1, Жулиен Георгиев 13, Златко Кьосев 13, Георги Михалев 8, Светослав Арнаудов 3, Александър Кордев 2 - Николай Тодоров-либеро (Христо Енков, Леон Тончев, Николай Иванов)

Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.