Нефтохимик измъкна дербито срещу ЦСКА в София

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) записа много драматична 4-а поредна и общо 5-а победа в Efbet Супер Волей. Воденият от Атанас Петров тим буквално измъкна дербито срещу ЦСКА с 3:2 (25:23, 18:25, 25:21, 16:25, 15:12) от 9-ия кръг на първенството, играно тази вечер в зала "Васил Симов" в столицата.

Така двата тима запазват местата си във временното класиране. Бургазлии са на 6-о място с 5 победи, 4 загуби и 16 точки, а ЦСКА са 5-и с 6 победи, 2 загуби и 17 точки, но и мач по-малко.

В следващия, предпоследен, 10-и кръг от първия полусезон Нефтохимик приема Добруджа 07 (Добрич), докато "червените" са гости на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са съответно в събота и понеделник (10 и 12 декември) от 18,00 часа. Преди това пък армейците ще изиграят и отложения си двубой от 6-ия кръг като гост на шампиона Хебър (Пазарджик). Този мач е в четвъртък (8 декември) от 18,00 часа.

Двата отбора започнаха равностойно и точка за точка в първия гейм, след което домакините от ЦСКА поведоха. Постепенно играчите на Атанас Петров намалиха разликата, като догонването в резултата продължи до края. В крайна сметка бургазлии наложиха волята си и измъкнаха гейма с 25:23. Във втората част играта тръгна равностойно до 7:7, след което "червените" поведоха с 12:8. Постепенно Нефтохимик изравни при 15:15, но след това ЦСКА се откъсна и спечели спокойно гейма с 25:18.

Третия гейм бе идентичен на първия, с тази разлика, че вицешампионите от Нефтохимик дръпнаха след 16-а точка и го затвориха без проблеми при 25:21 в своя полза. Четвъртата част премина изцяло под диктовката на ЦСКА, който спечели с 25:16 и вкара мача в тайбрек. В решителния пети гейм Нефтохимик стартира мобилизирано и взе повече от сериозна преднина от 7:2 и 9:3. ЦСКА скъси голяма част от изоставането си до 7:9 след серията на Димитър Димитров, но не се случи нищо повече - 15:12 и 3:2 за Нефтохимик.

Най-полезен за Нефтохимик стана словенският диагонал Матей Михайлович с 24 точки (3 блока, 1 ас и 44% успеваемост в атака - +13) за победата и впоследствие обявен за MVP на мача. Аксел Трухчев добави още 16 точки (1 блок, 3 аса, 43% успеваемост в атака и 44% позитивно посрещане - +1) за успеха.

От друга страна Димитър Димитров отново бе над всички за ЦСКА със страхотните 32 точки (5 аса!, 2 блока и 45% успеваемост в атака - +14), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 2:3 (23:25, 25:18, 21:25, 25:16, 12:15)

ЦСКА: Владимир Станков 8, Димитър Димитров 32, Александър Симеонов 10, Симеон Александров 2, Тодор Костов 9, Иван Михал 11 - Добромир Иванов-либеро (Християн Великов 3, Делчо Раев, Ивайло Стефанов)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ

НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 2, Матей Михайлович 24, Аксел Трухчев 16, Георги Петров 10, Красимир Георгиев 5, Душан Лопар 1 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Телкийски, Калоян Балабанов 11, Петър Бъчваров 2, Тодор Димитров 2, Симеон Добрев-либеро)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg