Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Скалони: Не трябваше да се стига до дузпи

Селекционерът на Аржентина Лионел Скалони бе доволен от успеха над Нидерландия и класирането на тима му на 1/2-финал на Световното първенство. "Гаучосите" можеха да спечелят още в редовното време, след като водеха с 2:0, но допуснаха изравняване, като вторият гол падна във вратата им в последните секунди на двубоя, в който съдията даде повече от 10 минути добавено време. В крайна сметка Аржентина триумфира с дузпи, но според наставника не е трябвало да се стига дотам.

"Ние имаме дух и знаем как да реагираме във всеки момент. Не заслужавахме да се стига до дузпи, но въпреки това показахме кураж и спечелихме този труден и сложен мач. Нидерландия игра много странно. Ние контролирахме събитията, но понякога във футбола стават такива неща. Ние сме горд отбор. Не искам да говоря за съдията, темата е приключена. В продълженията можех да пусна Ди Мария, но знаех, че не е в оптимална кондиция. Това бе трудно решение. Мачът можеше да се превърне в кошмар, след като ни изравниха в последната минута. Нидерландия не заслужаваше това равенство. Надявам се Алехандро Сабея да е доволен от отбора. Лео Меси отново доказа, че е най-добрият в историята. Щастливи сме да го имаме", заяви Скалони.

Снимки: Imago