Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Марица започва днес участието си в групите на Шампионската лига

Българския волейболен шампион Марица (Пловдив) започва днес участието си в групите на Шампионската лига. Маричанки гостуват на шампиона на Полша Група Азоти Хемик (Полице), а двубоят е днес от 21:30 часа в зала “Нето Арена” в Шчечин.

Маричанки попаднаха в Група Е на Шампионската лига, а в нея освен Хемик (Полице) са още турският гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) и румънския КСМ Търговище (Търговище). Именно двата отбора ще открият мачовете в групата в сблъсък в Истанбул от 18:00 часа.

Преди двубоя с полякините маричанки победиха с 3:0 гейма като гост Левски (София). Хемик също победи, но като домакин Белско-Бяла (Белско-Бяла) с 3:1 гейма.

В класирането в първенството Марица е лидер с пълен актив от точки и без загубен гейм след 7 изиграни срещи, а Хемик е трети с 14 точки след 6 изиграни мача.

Борислав Крачанов: Надявам се тази година да сме приятната изненада в Шампионската лига

“Жълто-сините” участват в Шампионска лига, след като спечелиха за 8-и пореден път шампионската титла в България, а Хемик също стана шампион за общо трети пореден път в полския волейболен елит.

Двата отбора се срещнаха и през сезон 2017-2018 в дебютното участие на Марица в групите на Шампионската лига. Тогава маричанки загубиха първия мач в Полша с 0:3, а в Пловдив маричанки бяха много близо до първи успех тогава в груповата фаза и загубиха с 2:3 гейма.

Марица загря за Шампионската лига с победа над Левски в София

Срещу полски отбор Марица ще изиграе за трети пъти – на два пъти срещу Хемик и веднъж срещу ЛКС Комерскон (Лодз).

Вики Григорова за бъдещето на националния отбор на България

За втори пореден сезон треньорът на Марица Борислав Крачанов е най-младият треньор в Шампионска лига.

Това ще бъдe мач № 53 за Марица в европейските клубни турнири.

Двубоят ще бъде излъчен на живо по Max Sport 1, както и онлайн по EuroVolleyTV.