Африканско препятствие за Англия в първия мач от директните елиминации

Англия среща Сенегал в първата си битка от фазата на елиминациите на Световното първенство в Катар. Това е четвърти осминафинал от програмата и започва в 21:00 часа на стадион “Ал Бейт” в Ал Хор.

Европейският отбор стигна дотук, след като очаквано спечели първата позиция в група със САЩ, Иран и Уелс, където регистрира две победи и едно равенство. Освен това англичаните отбелязаха девет попадения в групата си, като няма друг отбор с повече голове (Испания също вкара девет - б.р.). Сенегалците пък имаха доста повече проблеми, но след успех с 2:1 над Еквадор в решаващия си мач те финишираха втори в групата, в която бяха още Нидерландия и Катар.

Историята е на страната на островитяните, защото те продължават да нямат загуба от африкански съперник вече в 20 двубоя. “Лъвовете от Теранга” обаче успяха да превъзмогнат загубата на най-голямата си звезда Садио Мане и намериха печелившата формула на игра.

В последната си среща от групата селекционерът на “трите лъва” Гарет Саутгейт гласува доверие на някои футболисти, които не бяха титуляри в първите два мача. Маркъс Рашфорд и Фил Фоудън примерно обаче се представиха много силно, което сега прави задачата на треньора за избор на състава много трудна. Няма да е изненада, ако нападателят на Манчестър Юнайтед бъде предпочетен пред Рахийм Стърлинг.

Колегата на Саутгейт Алиу Сисе остана и без Идриса Гей, който е наказан заради натрупани жълти картони. Това е удар за Сенегал, защото халфът на Евертън има богат опит по английските терени.

50 Еквадор - Сенегал 1:2, група "А"

Победителят от този дуел ще има за съперник на четвъртфиналите по-добрия измежду Франция и Полша.