Сърбия и Швейцария повториха постижение от мач между Аржентина и Англия

Отборите на Сърбия и Швейцария изиграха едно от най-вълнуващите полувремена на Световното първенство в Катар. През първата част на мача помежду си и двата тима отбелязаха по два гола, а след почивката “кръстоносците” вкараха своето трето попадение за победата с 3:2.

Швейцария и Сърбия изиграха поредния шедьовър в Катар, “кръстоносците” са на 1/8-финалите

Така този двубой стана първият от Аржентина - Англия на Мондиал 1998 насам, в който и двата отбора вкараха поне по два гола през първото полувреме. Тогавашният мач беше осминафинален сблъсък, като през втората част и продълженията не бяха отбелязани други попадения и по този начин се стигна до изпълнение на дузпи, в което “Албиселесте” надделяха и се класираха на четвъртфинал.

Снимки: Gettyimages