Марек с бърза победа над Славия в Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа едва втора победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Найден Найденов биха категорично у дома Славия с 3:0 (25:15, 25:19, 25:22) в мач от 9-ия кръг на първенството, игран тази вечер.

Така дупничани остават на 10-о място във временното класиране с едва 2 победи, 7 загуби и 6 точки. Славия пък е на 11-а позиция с 1 победа, 8 загуби и 2 точки. В следващия, предпоследен, 10-и кръг от полусезона Марек е отново домакин, но на ЦСКА, докато "белите" приемат Монтана.

Дупничани доминираха напълно през първите два гейма, като едва в третия "белите" успяха да подобрят играта си и имаха своите шансове да вземат частта. Третата част започна добре за гостите от Славия, които поведоха с 4:1, но последва изравняване 6:6. Частта продължи точка за точка до 20:19, след което домакините от Марек успяха да оползотворят своите възможности и след 25:22 затвориха срещата.

Срещата беше интересна и с факта, че за първи път в България дебютира волейболист от Либия - Moхамед Гарваш Ташуна, който получи своята картотека в сряда. Впоследствие Ташуна беше избран и за MVP на мача. Мохамед не е първото екзотично попълнение в дупнишкия клуб.

В последните години Марек се превърна в атрактивно място за волейболисти от Уганда и Руанда.

Играта потръгна точка за точква в първия гейм (5-5), но след това Марек успя да се откъсне с 3 точки и постепенно увеличи преднината си, затваряйки гейма на 15.

Вторият гейм започна по подобен начин, като двата отбора се преследваха (4-4), но след това домакините записаха 4 безответни точки. “Славистите” не се предадоха и намалиха разликата до точка (11-10). Дупничани обаче отново намериха своя ритъм и увеличиха разликата на 4 точки. Новото попълнение на Марек - Мохамед Гарваш - Ташуна с ас, се включи добре в мача, а треньорът Найден Найденов очевидно изненада гостите , включвайки Ташуна като диагонал на мястото на юношеския национал Георги Бъчваров. Марек продължи да контролира случващото се на терена и затвори гейма, като поведе с 2:0.

Третият гейм тръгна добре за гостите, които поведоха с 4-1 в своя полза. Последва обаче бързо изравняване за 6-6. Въпреки това, геймът остана завързан, като продължи точка за точка. Силите бяха изравнени до 20-19, но след това домакините успяха да оползотворят своите възможности и затвориха при 25-22.