Нефтохимик с разгром над Марек в Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна 3-а поредна и общо 4-а победа в Efbet Супер Волей, след като разгроми у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:14, 25:13, 25:19) в мач от 8-ия кръг, игран този следобед в зала „Младост“.

Така бургазлии остават 6-и във временното класиране с 4 победи, 4 загуби и 14 точки. Марек пък продължава да е на 10-о място с едва 1 победа, 7 загуби и 3 точки. В следващия 9-и кръг Нефтохимик гостува на ЦСКА, докато дупничани са домакини на Славия.

В първите едва гейма домакините от Нефтохимик вземаха ранно сериозна преднина и не позволяваха никаква съпротива. Треньорът на Марек Найден Найденов правеше редица смени в търсене на оптималния състав, но не се получи. Така бургазлии поведоха след повече от убедителните 25:14 и 25:13. В третата част наставникът на домакините Атанас Петов също даде възможност на повече играчи за изява. Нефтохимик отново натрупа аванс при 18:12, но настъпи известно отпускане, което доведе до повече точки за гостите от Дупница. Все пак, Нефтохимик спечели мача след 25:19 и 3:0.

Най-полезен за Нефтохимик стана Аксел Трухчев със 17 точки (1 блок, 1 ас, 63% успеваемост в атака и 31% позитивно посрещане - +9) и напълно заслужено бе обявен за MVP на мача.

За тима на Марек капитанът Златан Йорданов и Иван Тасев завършиха със скромните 8 и 7 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:14, 25:13, 25:19)

НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 2, Матей Михайлович 10, Аксел Трухчев 17, Георги Петров 7, Красимир Георгиев 7, Петър Бъчваров 2 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Телкийски 3, Георги Чалъков 1, Тодор Димитров 2)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ

МАРЕК: Кристиян Христов, Георги Бъчваров 3, Златан Йорданов 8, Иван Тасев 7, Любчо Янков 1, Ивайло Дамянов 3 - Димитър Механджийски-либеро (Кирил Колев 2, Никола Карагьозов, Лука Костич 2, Александър Николов 3, Чавдар Съловски-либеро)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.