Селекционерът на Гана след победата: И късметът беше с нас

Селекционерът на Гана Ото Адо беше доволен след победата над Южна Корея с 3:2 на световното първенство в Катар, но призна, че тимът му е имал и малко късмет. Гана стигна до успеха в драматичния двубой с победен гол на Мохамед Кудус в 68-ата минута.

"Беше емоционален мач с възходи и падения. Южна Корея се справи много добре, нападаше и нападаше. Борихме се, искахме да спрем атаките им, но не вложихме достатъчно интензивност, за да го направим. Имаше страстна защита и много добри вратарски умения, а накрая имахме малко късмет", каза Ото Адо на пресконференция след мача, цитиран от "Ройтерс".

Той става първият треньор от Гана, който стига до победа на Световно първенство по футбол.

Но търсенето на реванш със сигурност ще бъде в съзнанието на много привърженици на тима, когато Гана се изправя срещу Уругвай в последния си сблъсък от група "H" в петък. Мачът ще определи кой ще продължи към фазата на елиминациите. Загубата от Уругвай на четвъртфиналите на Мондиала в Южна Африка през 2010 г. остава един от най-болезнените моменти в Гана.

"Ще бъде много трудно, но съм уверен, че можем да спечелим този мач. Не съм човек, който мисли твърде много за реванш”, завърши Адо.