Куртоа: За един вратар е трудно да преглътне такъв гол

Вратарят на Белгия Тибо Куртоа остана разочарован от загубата с 0:2 от Мароко в група "F" на Световното първенство. Стражът може да бъде винен за първото попадение в мача Абделхамид Сабири. Той призна, че му е трудно да преглътне този гол.

"Играхме по-добре, отколкото в мача с Канада. Притежавахме топката в първото полувреме, но не създадохме достатъчно положения. Мароканците играха на контри и разчитаха на статични положения. Ние не се справихме добре при статичните положения. Първият им гол не трябваше да влезе. Нашата защитни линия бе твърде високо. Не е лесно за вратар да преглътне такъв гол. След това не запазихме спокойствие, не играхме нашата игра, твърде много дълги топки имаше. Но имахме шанса да победим в първия мач и всичко е възможно. Преди създавахме много положения, но вече не е така. Ще видим след мача в четвъртък. Той ще бъде финал. Ако мине зле, можем да говорим. Но аз се надявм да се класираме", завяи след мача вратарят на Реал Мадрид.

Снимки: Imago