Правилно ли беше отменен гол на Мароко?

Мароко поднесе изненада и спечели с 2:0 срещу Белгия във втория си мач от група F на Световното първенство в Катар.

Мароко срази слаба Белгия и оглави сензационно групата

Успехът на арабите обаче можеше да бъде с още по-убедителен резултат, тъй като в самия край на първото полувреме беше отменен техен гол на Хаким Зиеш заради засада. Крилото на Челси центрира от пряк свободен удар и в крейна сметка по този начин успя да прати топката в противниковата мрежа. Оказа се обаче, че капитанът Ромен Саис е бил в положение на засада. Не стана ясно дали той е играл с топката, но след проверка с ВАР Сесар Рамос реши, че защитникът на Бешикташ е попречил на Тибо Куртоа да реагира и затова попадението беше отменено.

Така или иначе, “лъвовете на Атлас” успяха да отбележат два гола чрез Абделхамид Сабири в 73-тата минута и Закария Абуклал в добавеното време.

Снимки: Gettyimages