Англия разочарова след 6:2 и се измъкна срещу САЩ

Отборът на Англия, който впечатли в първия си мач на Мондиал 2022 след победата с 6:2 над Иран, разочарова във втората си среща в група "В" на Световното първенство в Катар. "Трите лъва" бяха надиграни от САЩ, но успяха да добавят една точка в актива си, след като двубоят на "Ал Баит" завърши 0:0. Американците пропуснаха доста добри положения, предимно през първата част, а веднъж и гредата ги спря след удар на Кристиан Пулишич. Англия изненадващо създаде твърде малко в предни позиции. Въпреки това селекцията на Гарет Саутгейт остава на върха в групата с актив от четири точки. Отборът на Иран, който по-рано днес победи Уелс, е с три, а САЩ има две. "Драконите" са на дъното с една. В последния кръг от груповата фаза Англия излиза срещу Уелс в британско дерби, а "янките" се изправят срещу Иран в напрегнат двубой във всякакво отношение.

Саутгейт заложи на абсолютно същия състав, както и в срещата с Иран. Това означаваше, че Хари Кейн и Хари Магуайър, които имаха известни здравословни проблеми след първия двубой, бяха достатъчно добре, за да започнат. Схемата отново бе 4-1-2-3.

В състава на САЩ имаше една изненадваща промяна - Джош Сарджънт бе на пейката за началото, а вместо него в атаката на "янките" започна нападателят на Анталияспор Хаджи Райт.

"Трите лъва" стартираха силно. Първата чиста ситуация, която англичаните създадоха, бе в десетата минута. Белингам изнесе много добре топката, след което намери Сака отдясно. Центрирането на играча на Арсенал намери Кейн в много добра позиция в наказателното поле. Ударът на капитана от десетина метра обаче бе блокиран от Цимерман, който спаси отбора си от сигурен гол.

40 Англия - САЩ 0:0, група "В"

Американците подобриха значително представянето си след десетата минута и започнаха да атакуват повече. В 26-ата минута "янките" стигнаха до много чиста ситуация. Уеа проби и центрира към Маккени, който трябваше просто да уцели вратата от 7-8 мета, но ударът му премина над вратата.

Тази тенденция продължи и в 33-тата минута Англия отново се измъкна, след като хубав удар на Пулиш от 20-ина метра срещна напречната греда.

До почивката селекцията на Саутгейт продължи да страда. В 42-рата минута Дест проби в наказателното поле, но Магуайър се намеси добре и блокира. Малко след това Пулишич засече с глава центриране след поредната флангова атака на американците, но топката премина встрани.

Англия вдигна оборотите в последните минути преди почивката. В добавеното време Стърлинг намери Маунт, който стреля веднага от границата на наказателното поле, но Търнър изби.

В първия четвърт час от началото на втората част не се случи нищо интересно, но американците отново бяха по-активният тим. "Янките" изпълниха няколко корнера пред вратата на Пикфорд, но от това не последва нищо. Англичаните продължиха да бъдат доста апатични. След почивката обаче чисти положения нямаше.

В добавеното време Хари Кейн засече с глава центриране от фаул, но топката премина встрани. Така приключи този двубой, който няма да се запомни с нищо.