Луис ван Гаал не се е съмнявал в успеха на Нидерландия

Нидерландия започна Мондиал 2022 с успех над Сенегал с 2:0. “Лалетата” стигнаха до успеха с две късни попадения на Коди Гакпо (84') и Дейви Клаасен (90'). Въпреки драмата в последните минути селекционерът на Нидерландия - Луис ван Гаал, сподели, че не се е съмнявал в успеха на футболистите си.

“Не чувствах, че ще загубим. Дори при отсъствието на Депай. Все пак той е от футболистите, които създават сами положения”, каза ван Гаал за нидерландската медия НОС.

Той уточни, че все още не е ясно дали Депай ще започне в предстоящия мач с Еквадор, който е на 25 ноември (петък) и започва в 18:00 българско време. Според селекционера на “оранжевите” всичко зависи от самия нидерландски нападател и той ще бъде първият, който ще каже дали е в достатъчно добро здравословно състояние, за да играе срещу съперника от Южна Америка.

Луис ван Гаал обаче има резервен вариант дори Депай да не е готов за мача в петък и го вижда в един от днешните голмайстори.

“В нападение за нас може да играе Гакпо. Той е ловък и умел, може да направи решаващите движения. Той може да вкара още в първата минута”, допълни Луис ван Гаал.

Снимки: Imago