Австрия пропусна да разгроми Италия в контрола

Австрия победи Италия с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Ернст Хапел" във Виена. Домакините изиграха много силен мач и тотално надиграха европейския шампион, като спокойно можеха да запишат и доста по-изразителен успех. Ксавер Шлагер в 6-ата и Дейвид Алаба в 35-ата минута отбелязаха попаденията за успеха на австрийците, а Джанлуиджи Донарума бе героят за гостите с няколко блестящи спасявания.

Австрия откри резултата още с първата си възможност в мача. В 6-ата минута Марко Верати загуби топката в средата на терена, Марко Арнаутович напредна и пусна извеждащ пас за Шлагер, който хладнокръвно реализира за 1:0.

След това домакините пропиляха още две възможности чрез Джуниър Адаму, който на два пъти се озова на чудесни позиции в близост до вратата, но първият път стреля встрани, а при втория опит нацели гредата.

Все пак в 35-ата минута Австрия материализира превъзходството си. Алаба изпълни по блестящ начин пряк-свободен удар и матира Донарума, който може би също има вина за гола.

Вратарят се реваншира две минути по-късно, спасявайки мощен шут на Марсел Забитцер.

Италия стигна до първата си по-добра възможност чак в 41-вата минута, когато Матео Политано стреля опасно по земя, но Хайнц Линднер също показа добър рефлекс и спаси.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините и само добрите намеси на Донарума попречиха да се стигне до трети гол. В 47-ата минута той отрази шут на Арнаутович в близкия ъгъл, а две по-късно направи и още по-впечатляващо спасяване след изстрел с глава отблизо на Щефан Пош.

В следващите минути Италия успя да се окопити и също организира някои добри атаки, но те така и не доведоха до някаква по-сериозна опасност пред вратата на съперника. Най-добрата възможност за гостите пропиля Федерико Киеза в 80-ата минута, когато бе намерен непокрит около точката на дузпата, но от движение прати топката над напречната греда.

Така Австрия завърши годината с престижна победа, докато възпитаниците на Роберто Манчини отново разочароваха.