Перуджа остана непобеден в Италия след обрат срещу Матей Казийски и Тренто

Отборът на Сър Сейфти Суса (Перуджа) продължава да е непобеден от началото на сезона в италианската волейболна Суперлига. Воденият от Андреа Анастази тим направи обрат и удари у дома Итас (Тренто), с българската звезда Матей Казийски в състава, с 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:13) в голямото дерби на 8-ия кръг на шампионата, играно тази вечер пред близо 3700 зрители в зала "Пала Бартон".

Така Перуджа остава еднолично начело във временното класиране с 8 победи от 8 мача и 24 точки. Трентинци пък продължават да са втори с 5 победи, 4 загуби и 16 точки, но и мач повече. В следващия 9-и кръг "червените дяволи" гостуват на изненадата Чистерна, докато Казийски и компания са домакини на Милано. Срещите са съответно в неделя (27 ноември) и събота (26 ноември) от 19,00 часа българско време. Преди това пък Перуджа ще приеме гранда Модена в отложен мач от 5-ия кръг. Този двубой е в четвъртък (24 ноември) от 21,30 часа.

Матей Казийски започна като титуляр за Тренто, но бе сменен още във втория гейм от Габриеле Нели. Българинът завърши с едва 2 точки (1 блок и 1 ас).

Най-резултатен за трентинци стана Даниеле Лавиа с 19 точки (1 блок, 4 аса, 36% успеваемост в атака и 46% позитивно посрещане - +8), а Алесандро Микиелето се отчете с 13 точки (1 блок, 2 аса, 37% успеваемост в атака и 48% позитивно посрещане - -6), но и това не помогна за победа.

За тима на Перуджа кубинската звезда Вилфредо Леон заби 20 точки (5 блока!, 2 аса, 43% успеваемост в атака и 29% позитивно посрещане - +5) за победата. Камил Рихлицки пък добави още 16 точки (2 блока, 1 ас и 59% успеваемост в атака - +7) за успеха.

СЪР СЕЙФТИ СУСА (ПЕРУДЖА) - ИТАС (ТРЕНТО) 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:13)

ПЕРУДЖА: Симоне Джанели 4, Камил Рихлицки 16, Вилфредо Леон 20, Камил Семенюк 10, Флавио Жуалберто 13, Роберто Русо 9 - Масимо Колачи-либеро (Олег Плотнитский, Грегор Ропрет)

Старши треньор: АНДРЕА АНАСТАЗИ

ТРЕНТО: Рикардо Сбертоли 2, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 2, Алесандро Микиелето 13, Даниеле Лавиа 19, Марко Подрасчанин 7, Сречко Лисинац 5 - Габриеле Лауренцано-либеро (Габриеле Нели 3, Донован Джаворонок 2, Вуут Д'Хеер 1)

Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ.