Мартин Атанасов с 13 точки, Зираатбанк взе само гейм от Перуджа в ШЛ при завръщането на Вилфредо Леон

Националът Мартени Атанасов и неговият турски клуб Зираатбанк (Анкара) допуснаха загуба от вицешампиона на Италия Сър Сикома Монини (Перуджа) с 1:3 (26:24, 22:25, 20:25, 23:25) в мач от 2-ия кръг на волейболната Шампионска лига.

Това бе второ поредно поражение за първенеца на Турция в турнира.

Мартин Атанасов игра цял мач и се отличи с 13 точки за Зираатбанк.

Най-резултатен за домакините стана Вутер Тер Маат с 23 точки. Бени Туинстра добави още 10 точки.

В игра за Перуджа се завърна звездата Вилфредо Леон, който се контузи на финала за Суперкупата на Италия.

Леон игра цял мач и записа 18 точки. Най-резултатен за Перуджа, който записа втора поредна победа, стана Камил Рихлицки с 21 точки.

Перуджа е лидер в Група Е с актив от 6 точки, а Зираатбонк е 4-и без спечелена точка.

ЗИРААТБАНК, АНКАРА (ТУРЦИЯ) - СЪР СИКОМА МОНИНИ, ПЕРУДЖА (ИТАЛИЯ) 1:3 (26:24, 22:25, 20:25, 23:25)

ЗИРААТБАНК: Арслан Екши 1, Вутер Тер Маат 23, МАРТИН АТАНАСОВ 13, Бени Туинстра 10, Бедерхан Бюлбюл 5, Самет Гюнеш 8 - Беркай Байрактар-либеро (Ятгън, Токгьоз-либеро, Тосун)

Старши треньор: МУСТАФА КАВАЗ

ПЕРУДЖА: Симоне Джанели 5, Камил Рихлицки 21, Вилфредо Леон 18, Олег Плотницкий 6, Себастиан соле 9, Флавио Жуалберто 1 - Алесандро Пичинели-либеро (Масимо-Колачи-либеро, Хосе Карденас, Камил Семенюк 7, Роберто Русо 7)

Старши треньор: АНДРЕА АНАСТАЗИ.