Швеция наказа грешките на Мексико

Швеция победи с 2:1 Мексико в контрола, играна в Жирона. Това беше последна проверка за "ацтеките" преди старта на Мондиал 2022, където те са в една група с Полша, Аржентина и Саудитска Арабия.

Мексиканците играха с много желание и създадоха няколко чисти положения през първото полувреме, но нито едно от тях не се превърна в гол. В 54-ата минута Матиас Сванберг намери на далечната греда Маркус Роден и той откри в полза на Швеция. Секунди по-рано гредата спаси скандинавците от гол във вратата им.

Мексико отговори в 60-ата минута с попадение на Алексис Вега. Нападателят получи отличен извеждащ пас от Ектор Ерера и технично преодоля Кристофер Нордфелд. В заключителната част от двубоя Швеция измъкна победата с прецизен удар на Сванберг, оказал се неспасяем за Очоа.

Снимки: Gettyimages