Лориен продължи серията си без победа

Лориен се изкачи на четвърто място в класирането на френската Лига 1, след като завърши 1:1 като гост на предпоследния Страсбург в среща от 15-ия кръг. Терен Мофи откри резултата за Лориен още в 5-ата минута, а в 87-ата Хабиб Диало изравни за Страсбург

Със спечелената точка гостите се изкачиха четвърти в подреждането с 28 точки, на три зад третия Рен, а Страсбург е 19-и с 11 точки. Лидер е Пари Сен Жермен с 41 точки.

За Лориен това беше пети пореден мач без победа в първенството, след като преди това тимът записа 6 последователни успеха. Страсбург има само една победа през целия сезон.