Марсилия изпусна аванс от два гола срещу Страсбург

Марсилия остана без победа в четвърти пореден мач от Лига 1. Отборът на Игор Тудор стигна само до 2:2 при визитата си на Страсбург, макар че имаше преднина от два гола до почивката. Точката на домакините донесе бившият френски национал Кевин Гамейро в добавеното време.

Двубоят стартира отлично за ОМ и още в 8-ата минута Амаду Бамба Диенг се разписа след груба грешка в защитата на Страсбург. Сенегалецът се вклини между двама бранители след изритана топка от вратаря Пау Лопес и успя да прехвърли Матс Зелс. В 35-ата минута гостите вкараха и второ попадение, дело на Иса Каборе.

Страсбург заигра значително по-офанзивно през втората част. Натискът на елзасци даде резултат в 76-ата минута, когато Лебо Мотиба заби топката под гредата след центриране от левия фланг. В самия край на мача Кевин Гамейро разстреля Лопес с красиво воле и лиши марсилци от победата.

Тимът от "Велодром" вече е 5-и в класирането с 24 точки - 11 по-малко от водача Пари Сен Жермен. Страсбург има само една победа от началото на сезона и се намира непосредствено над зоната на изпадащите с актив от 10 точки.